♥Knížky o Ana & Mia♥

Vím, jak chutná vzduch

19. července 2009 v 23:00 | ♥Ninuš♥

Vím, jak chutná vzduch

Autor: Maria Hirsa
Vydalo: nakladatelství Fragment 2005

Kniha je autobiografickým příběhem Marii, modelky zaměstnané v Japonsku. Při jednom rozhovoru se od svého bookmakera dozvídá, že sice není tlustá, ale shodit pár kilo by jí neuškodilo. Maria je ve své profesi hodně žádaná, a tak má po těchto slovech pocit, že kdyby zhubla, měla by úspěch ještě větší. Přestává postupně večeřet, jíst kalorická jídla a aby to nebylo nápadné, přestává chodit s ostatními modelkami na večírky a společná jídla, a uzavírá se sama do sebe. Postupem času přestává téměř úplně jíst. Vyhubne natolik, že její vychrtlost už není možné skrýt ani pod volným oblečením. Čím více hubne, tím menší je o ni zájem. Zákazníci ji najednou nechtějí, říkají, že je moc hubená a aby mohla opět uspět, měla by přibrat. Ukončí práci, odjede domů a začíná se léčit. Nejprve v nemocnici, později doma.
Jedné noci pocítí velký strach, vzbudí matku a zděšeně jí říká: "Mami, mami umírám. Myslím, že umírám, když zavřu oči, tak vidím stát muže na konci tunelu. Nemůžu spát, už bych se neprobudila". Tento zážitek ji natolik vyděsí, že začne pomalu jíst, zvyšovat dávky jídla a přestane hubnout. V závěru knihy uvádí velmi důležitou větu: člověk musí milovat sám sebe, aby dokázal milovat ostatní. Maria se mylně domnívala, že získá sebedůvěru díky tomu, že cizí lidé budou obdivovat její zevnějšek. A správně pochopila, že tudy cesta v žádném případě nevede. Podaří se jí najít správný směr vlastního života a stává se konečně šťastnější a spokojenější. Maria nyní pracuje jako psychoterapeuta a pomáhá nemocným s poruchami příjmu potravy.

Střípky mých lásek

18. července 2009 v 9:00 | ♥Ninuš♥
Autor: Lenka Lanczová

Hlavní hrdinka Edita chce shodit alespoň pár kil, aby se líbila klukům. Vyhrála školní Miss a zapůsobila na Tomáše. Začne tedy cvičit a držet přísnou dietu. Nejprve má pocit, že umře hlady, ale brzy překoná sama sebe a kila ubývají jedno po druhém. Najednoiu se před ní otevírají nové možnosti: nosí upnuté džíny, elastické šaty, zaskakuje v modelingové agentuře, otáčejí se po ní kluci, prožije románek s idolem gymnázia, horkou letní lásku u moře a především n ahorách potká vysokoškoláka Adama. Edita však také mnohé ztrácí. Nejprve kamarádky, pak smysl pro realitu, vlastní já. Hubnutí se stane závislostí, pohybuje se v začarovaném kruhu a málem zaplatí tím nejcennějším. Musí se rozhodnout, čemu dá přednost- kultu štíhlosti, anebo si udrží Adamovu lásku?

Tak na tuto knížku se chystám, určo bude skvělá!!! Miluju knížky od Lenky Lanczový, je to moje nejoblíbenější spisovatelka..čtu celekm hodně..teď když hubnu ještě mnohem víc než jindy, protože se tím zabavím a nemyslím na jídlo :) Co vy kočeny? čtete hodně? máte rádi L.L? A četli jste někdo tuto knížku? Jaká byla? Já hned jak jí dočtu vám napíšu jak se mi líbila :)


Zcela bez tíže

17. července 2009 v 13:00 | ♥Ninuš♥
Zcela bez tíže- Miriam trpí anorexií
Autor: Marliese Arold

Román, v němž se autorka zaměřuje na jeden z problémů současných mladých dívek - mentální anorexii. V příběhu mladičké Miriam se můžeme dočíst o všech myšlenkách, které dívku, nemocnou anorexií provází a napadají. Pane bože, jak tlustý vypadá můj obličej, jsem královna tlusťochů, mám dvojitý podbradek, prsa - naprostá katastrofa, a břicho - úplný buben !


Miriam během velmi krátké doby usilovnou dietou a běháním zhubne o 15 kg. Je podrážděná, nesnese se s rodiči, s babičkou, zlobí se na své kamarádky, které ji postupně opouštějí. Právě proto, že tolik péče věnuje svému vzhledu a touží víc a víc zhubnout. V závěru knihy omdlévá a odváží ji do nemocnice ve stavu naprostého fyzického zhroucení. Vyléčí se ?
Na tuto otázku kniha neodpovídá ….. a my víme proč - není na ni snadná odpověď. Záleží na Miriam a záleží na každé z nás ….

Mě se tato knížka opravdu moc líbila, ale nevím jestli si autoři takovýchto knížek o Anorexii myslí, že tím čtenářky/čtenáře vyděsí..Mě tyto knížky vždy dovaj odvahu a chci být silná jako hlavní hrdina..co si o tom myslíte vy?
 
 

Reklama