Švihadlo? Ano!

25. července 2009 v 7:00 | ♥Ninuš♥ |  ♥Diety..rady♥
Skákání přes švihadlo v nás pěstuje vytrvalost, krom toho nám formuje svaly na nohou a zapojuje rovněž do činnosti svaly rukou, břicha a hrudníku. Stačí jen skákat v rytmu a kombinovat různé techniky. Za 10 minut této činnosti spálíme 120 kalorií. Vzhledem k nákladům, dostupnosti, nízkým nárokům na skladování, je tedy švihadlo velmi užitečná věcička, kterou stojí za to si pořídit.

Nejdříve si však musíme zvolit správnou délku. Tu zjistíme, když si stoupneme na střed švihadla, jehož konce by nám měly dosahovat až k ramenům. Důležitá je také správná technika. Paže jsou v délce od loktů k ramenům těsně u těla a pohyb vychází z loktů, následně ze zápěstí. Tělo držíme vzpřímené, uvolněné. Na nohou je vhodné mít sportovní obuv, abychom tak zabránili ničení našich kloubů, zejména kotníků a kolen. Vhodnou obuví zabráníme rovněž bolestem na plosce nohy.


Během skákání měňte druhy přeskoků a také rychlosti. Chvíli skákejte po jedné noze, chvíli s meziskokem … zkusit můžete i skákání v takzvaném "vajíčku" nebo dvojšvihy. Při pravidelném skákání brzy zjistíte, jak dobře cítíte, jak se vám do nohou dostává dynamika a ta se vám bude hodit při jakémkoliv jiném sportu. Navíc posilujete zápěstí. Ti zdatnější si mohou přidat na zápěstí zátěže a budou tak navíc ještě posilovat paže.

Nemyslete si ale, že skákání přes švihadlo je něco lehkého. Pro netrénované lidi nebo osoby s nadváhou může být dřina už jen odlepit se od země. Je téměř nepochopitelné, jak to, že když v dětství skákali na chodníku před domem školku a nic jim potom nebylo, dnes po pár minutách přeskoků cítí na těle každý sval. Intenzivní skákání pak může navíc poškodit jejich klouby, zejména kolena a na švihadlo s takovouto zkušeností rychle zanevřou. Ale nezoufejte, začněte pomalejším tempem - 60 přeskoků za minutu - a postupně přidávejte na intenzitě i délce skákání. Nejdůležitější je vydržet a skákat i přes počáteční nezdary pravidelně. Uvidíte, že brzy nedáte na švihadlo dopustit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama