Lži a pravdy o hubnutí

24. července 2009 v 5:00 | ♥Ninuš♥ |  ♥Ostatní♥
Když budu kouřit, zhubnu
To je pravda i lež. I silný, či přímo obézní člověk může kouřit. Tabák má nepříznivý vliv nejen na zdraví, ale také na metabolismus a na pocit hladu. Tím se vysvětluje, proč lidé, kteří přestanou kouřit, často přiberou na váze.

Dietu nesmím držet déle než tři týdny
To není pravda. Správná dieta by měla trvat nejméně tři měsíce. Je to doba, kterou člověk potřebuje, aby si zvykl na správný způsob stravování.

Neměla bych držet více než dvě diety za rok
To je pravda. Ideální je, když člověk drží jen jednu dietu za život. Správná dieta definitivně změní váš život k lepšímu.

Dospívající mládež by diety držet neměla
To je lež. Trpí-li dospívající nadváhou, je třeba, aby se naučil správně stravovat, a to co nejdříve. V každém případě by však měl vyhledat odborného lékaře a nechat si poradit se sestavením ideálního jídelníčku.

Když jsem těhotná, diety držet nesmím
To není tak úplně pravda. Drastickou dietu v těhotenství samozřejmě držet nemůžete, ale i v tomto stavu je nutné dávat si pozor na příliš velký váhový přírůstek a jíst především potraviny, které jsou zdravé a prospěšné jak pro maminku, tak pro dítě.

Když mám depresi, neměla bych s žádnou dietou začínat
To je pravda. S dietou začněte ve chvíli, kdy se budete cítit vyrovnaně. Nejlepší je konzultovat ji s lékařem.

Celulitidu mají jen tlustí lidé
Kdepak. Celulitida není přímo vázaná na váhu. Mohou ji mít jak lidé hubení, tak silnější.

Stres může způsobit hubnutí i tloustnutí
To je pravda, i když jenom částečně. Stres způsobuje potravinovou nevyrovnanost a nerovnováhu. Každý na něj reagujeme jinak. Někdo není schopen v takovém stavu polknout ani sousto, jiný se naopak doslova cpe jako nezavřený.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama